4 nolu reklam Sol Sabit bilal akbak
7 NOĞLU REKLAM Sağ Sabit ÖZDEMİROĞLU
  • Dolar döviz kuru
  • Euro döviz kuru
  • HABERLER
  • EKONOMİ
  • İŞKUR İL MÜDÜRÜ ÇAYCI:54 TYÇP’PROJESİNDE BİN BEŞ KİŞİ ÇALIŞIYOR

İŞKUR İL MÜDÜRÜ ÇAYCI:54 TYÇP’PROJESİNDE BİN BEŞ KİŞİ ÇALIŞIYOR

İŞKUR İL MÜDÜRÜ ÇAYCI:54 TYÇP’PROJESİNDE BİN BEŞ KİŞİ ÇALIŞIYOR

İŞKUR İL MÜDÜRÜ ÇAYCI:54 TYÇP’PROJESİNDE BİN BEŞ KİŞİ ÇALIŞIYOR

Çankırı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üçüncü toplantısı, Vali Vekili Abdullah ASLANER başkanlığında gerçekleştirildi. Sekretaryası Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Kurul toplantısına üye kamu kurum/kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 

İstihdam ve Mesleki Eğitim şeklinde iki bölümden oluşan toplantıda Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alim ÇAYCI yaptığı konuşmada 2018 yılı Ocak-Haziran döneminde 1745 kişinin özel sektörde işe yerleştirildiğini, İŞKUR işveren hizmetleri kapsamında iş ve meslek danışmanları tarafından 680 işyeri ziyareti gerçekleştirildiğini yine iş ve meslek danışmanları tarafından 109 okulun ziyaret edilerek “İş Arama Becerileri ve Mülakat Teknikleri” eğitimi verildiği ve  “Mesleki Yönelim Bataryası” uygulandığı, öğrencilerin bilgi sahibi olmaları yönünde “Meslek Seçimine Destek Dergisi” dağıtıldığı, ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.” iş arayan vatandaşlar ile 7.132 görüşme gerçekleştirilerek kişilere iş ve meslek danışmanlığı hizmeti sunuldu, İŞKUR aktif işgücü programları kapsamında 4 adet mesleki eğitim kursu düzenlenerek 107 kişinin bu mesleki eğitimlere katıldı, özel sektör işyerlerinde kişilerin işbaşında işi yaparak öğrendikleri ve günlük 61,65 TL. Ücret aldıkları işbaşı eğitim programlarından 1.089 kişinin faydalandı, kendi işini kurma fikri olan iş arayanlar için 7 girişimcilik kursu düzenlendi ve bu programdan 163 kursiyer  faydalandı, kamu kurum ve kuruluşları ile 54 adet Toplum Yararına Çalışma Program projesi uygulanarak çevre temizliği ve düzenlemesi, ağaçlandırma, kamusal altyapının yenilenmesi ve park düzenlemeleri alanlarında 1.005 kişinin çalıştı, bu kişilerin 6 ay süre ile asgari ücret, tüm sosyal güvenlik primleri ile vergilerinin İŞKUR tarafından ödenecek”dedi.

İl Müdürü Alim Çaycı, İŞKUR’ da kayıtlı engelli ve eski hükümlülerden, toplamda 400.000,00 TL. Tutarında olan 10 adet kendi işini kurma hibe projesinin desteklenmek üzere Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne gönderilmesinin de karara bağlandığını sözlerine ekledi.


Editör: Cengiz Yalçın

Etiketler: Ilgaz Çankırı
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.